Co si vzít s sebou na pouť

Nejdůležitější jsou dobré rozšláplé boty. Někdy nachodíme docela dost kilometrů a často mimo zpevněné cesty. Ideální jsou boty nepromokavé.

Dále oblečení podle předpovědi počasí - není špatné počasí jen špatně oblečený poutník. Určitě lehkou pláštěnku. V teplých dnech čepici proti sluníčku. Oblečení si berte takové, které se může případně umazat a ve kterém se můžete prodírat houštím. Lépe je více slabých vrstev než jedna tlustá.
Při vícedenních poutích si neberte zbytečně moc oblečení. Každé kilo na zádech je velmi znát!

Láhev s pitnou vodou (v létě 2l, ve studenějších dnech alespoň 1 litr, v zimě místo lahve termosku s horkým čajem minimálně 1 litr), něco malého na zahnání akutního hladu pro sebe a pro mne. Obvykle se minimálně jednou denně zastavíme na jídlo někde v restauraci. Je možná varianta pouti s půstem.

V létě krém proti sluníčku. Vždy nutné léky, které běžně používáte. Náplast na puchýř.

Zápisníček a tužku.

 

Spaní v přírodě

HamakaPři spaní v přírodě obvykle používáme mé dvě hamaky - závěsné sítě. Je to velmi pohodlné spaní chráněné před deštěm i obtížným hmyzem viz foto.

Na spaní je potřeba spacák - mimo léto spíše teplejší - a karimatka. Večer se hodí svítilna, nejlépe čelovka.

Na vícedenní putování přibalte i nejnutnější hygienické potřeby. Mně obvykle stačí jen kartáček a pasta. Ženy si obvykle nosí vlhčené kapesníčky.

Vše sbalit do batohu, který má dobrý zádový systém s bederním pásem.