Meditační týden v Jižních Čechách

Meditační týdenZveme vás na intenzivní meditační týden. Většina meditačních cvičení bude vycházet z Vippasany, ale budeme si dovolovat i různé experimenty a inspiraci z jiných tradic. Budeme pracovat s 8 verši výcviku mysli. Meditaci v sedě budeme prokládat meditací v chůzi.

Akce je určena především pro pravidelné účastníky pondělních meditací v Rybalce. Je otevřena i lidem, kteří naše meditace nenavštěvují, nicméně zkušenost s meditacemi je nutná.
Není vhodné pro lidi, kteří procházejí náročnějšími psychickými stavy. Meditační týden není terapie!

Orientační program dne
6-7:30 ranní tichá meditace
8-8:45 snídaně
9-9:30 meditace v chůzi
9:30-11 recitování 8 veršů výcviku mysli a tichá meditace
11:30-14 oběd a odpočinek
14-15:30 odpolední tichá meditace
15:30-16 meditace v chůzi
17-18 podvečerní tichá meditace
18:30-19:15 večeře
20-21 večerní meditace

Časy jsou orientační. Budeme si dovolovat plout indiánským časem. Účast na jednotlivých meditacích je dobrovolná. Jednotlivé meditace je možno ukončit i před stanovenou dobou. Vycházíme z principu osobní svobody a osobní odpovědnosti.

V průběhu dne budeme zachovávat přiměřené (nikoli absolutní) ticho. V pauzách mezi meditacemi je prostor pro osobní rozhovory s Honzou Bímem.

Termín
pondělí 22.8.2022 12 hod do neděle 28.8.2022 15 hod. Je možno absolvovat i kratší pobyt. Poslední možný příjezd je úterý večer. Odjezd možný kdykoliv. Přednost mají účastníci, kteří se přihlásí na celý pobyt.

Místo konání
Meditační místnost na farmě HůrkaRodinná farma Hůrka v Písku www.rodinnafarmahurka.cz 
Na farmě je krásné přírodní prostředí, mají koně, včely a další zvířata. Možná, když to půjde, zkusíme meditovat se zvířaty společně. 


Ubytování
vlastní stan, týpí s matracemi (5 míst), stodola s matracemi, včelín s japonskými futony (3-4 místa). Vždy ve vlastním spacáku.

Stravování
Vařit budeme společně. V přípravě jídla se budeme střídat, pokud se někdo nerozhodne být kuchařem. Předpokládáme převažující vegetariánskou lehkou stravu. Výjimečně možnost vlastního stravování například při nějaké složité dietě.

Příspěvek na ubytování
300 Kč / osoba / noc což je 1800 Kč za celý pobyt (platí i pro ubytování ve stanu).

Příspěvek na společné stravování
Odhad 200 Kč / osoba / den což je 1200 Kč. Přesně spočteme podle možností nákupu.

Odměna za vedení meditací a rozhovory
Dar za dar, tak aby nevznikaly díry. Vycházíte z vašich možností a z toho, kolik byste za vedení meditací chtěli dostat Vy.

Přihlášení
U Petra Bartala na p.barny@post.cz nebo na 604 539 415.