Odpuštění a energie srdce

SrdceV moderní uspěchané společnosti orientované na úspěch a vnější ocenění stále více lidí trpí fyzickými a ještě více psychickými bolestmi. Postupně se v nás hromadí tlak traumat a zranění. Stejně jako se tlak v rozpáleném papiňáku sníží po ODPUŠTĚNÍ páry, stejně OD-PUŠTĚNÍ sníží psychický tlak v naší duši. Toto jednoduché pravidlo víme již tisíce let a během času se vypracovalo mnoho technik, jak snížení tlaku odpuštěním dosáhnout. Na důležitost ospuštění poukazují osvícení jedinci od Ježíše po pana doktora Lena.

Na semináři si uvědomíme, jak vnímáme vnější svět, jak si vytváříme o něm své vlastní přesvědčení a iluze a jak si z těchto iluzí vytváříme psychická zranění. Nahlédneme, jak je pro jakékoliv odpuštění důležitá pravdivost. Ukážeme si, že všechny způsoby odpuštění - od křesťanské zpovědi přes terapii až po Ho´oponopono mají podobný základ spočívající v přijetí, pokání, odpuštění a vděčnosti. Hlavní částí programu bude praktická práce s odpuštěním sobě, druhým a nakonec i navzájem.

 

Průběh semináře

  • Uvědomění, jak vnímáme svět
  • Pravdivost a schopnost představit si, že bolest může od nás odejít
  • Praktické odpuštění sobě
  • Praktické odpuštění druhým
  • Přijetí a odpuštění nahlas ve dvojici
  • Přijetí a odpuštění beze slov (tonglen)

 

Délka trvání semináře: 3 hodiny

 

Nejbližší termíny

24.10.2014 18-21 hod, širší centrum Praha - Centrum Karlovka, Karlova 25, Praha 1. Cena podle spokojenosti a osobních možností - doporučená částka 300 Kč. Registrujte se na p.barny@post.cz.