Průchod labyrintem

Labyrint je pojem, který známe již z Minotaurova chrámu. V paláci plném různých místností a chodeb zavřený štrašný člověkobýk Minotaur pojídal sličné děvy a panice, jako trest Atéňanům. Theseus se rozhodl obludu zabýt a vyrazil do labyrintu chodeb a místností vyzbrojen nití krásné a chytré Ariadny. Po dlouhém bloudění palácem Theseus Minotaura našel a v boji zabil. Cestu zpět našel pomocí niti, kterou neustále cestou dovnitř rozmotával.

Labyrint v katedrále v ChartresTato řecká báje se stala základem různých labyrintů, které se používají pro sebepoznávání již od dob starého Řecka až po současnost. Jeden z nejznámějších labyrintů je vyobrazen na podlaze katedrály v Chartres.

Labyrint vypadá na první pohled jako bludiště, ale není tomu tak. Je v něm jen jedna možnost průchodu, která poutníka zavede do středu a v opačném směru zase ven.

 

Zjednodušený labyrintNa semináři budeme postupně jeden za druhým procházet zjednodušeným labyrintem ze Chartres. Uprostřed si zapálíme svíčku a zapálenou ji budeme vynášet ven. Cestou budeme muset řešit potkávání s poutníky, kteří jsou v opačném směru.

Před průchodem budeme docela dlouho poslouchat buben, který nám přinese poselství nebo otázku, kterou si zodpovíme uprostřed labyrintu.

 

 

Nejbližší termín

17.5.2016 podveřer, Brno - bude upřesněno, info a egistrace na petra@moudrybaobab.cz 

Tato stránka používá cookies. Vice info