Průchod labyrintem

Labyrint v katedrále v ChartresV našich životech se čas od času noříme do vlastních hlubin a temnot podobně jako se bájný hrdina Theseus nořil do chodeb Minotaurova paláce zvaného Labyrint. V našem nitru pak nacházíme světlo, které je potřeba vynést labyrintem vnitřních zákoutí ven do běžného života.

Jednou za čas je dobré zvědomit si proces nacházení vnitřního světla tím, že se vypravíme do labyrintu vnějšího. Na první pohled vypadá labyrint jako bludiště, ale má jen jednu klikatící se cestu končící ve středu labyrintu. Někdy je putující skoro ve středu labyrintu a za chvíli zase putuje po jeho vnějším okraji. Po nějakém čase, když s tím již skoro nepočítá, se najednou ocitne uprostřed. Zde si zapálí své světlo a začne cestu zpět. Při pohledu zvenku na putující v labyrintu nelze, stejně jako v životě, poznat, kdo je (svému) středu daleko a kdo blízko, ale na první pohled je patrné, kdo již světlo nese.

Zjednodušený labyrintNa semináři budeme postupně jeden za druhým procházet v pomalém rytmu dva kroky vřed a krok zpět zjednodušeným labyrintem z katedrály v Chartres. Uprostřed si zapálíme svíčku a zapálenou ji budeme vynášet ven. Cestou budeme muset řešit potkávání s poutníky, kteří jsou v opačném směru.

Zažijeme cestu z vnějšího okraje, odkud nás vypustí muž do středu labyrintu, kde nás bude čekat žena se světlem. Pak cestu ze středu labyrintu a zdroje světla vyprovozeni ženou, abychom po čase opět dosáhli vnějšího okolí labyrintu, kde nás opět přivítá muž.

Před průchodem budeme docela dlouho poslouchat buben, který nám přinese poselství nebo otázku, kterou si zodpovíme uprostřed labyrintu.

 

 

 

Nejbližší termín

22.11.2019 17:30 - 21:30 (konec variabilní), Studio K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2 - Nové Město (2. patro), registrace na p.barny@post.cz