Tichý týden s meditací a procházkami přírodou

Chalupa v Říčkách v Orlických horáchZveme na týden času prožitého společně v krásném prostředí Orlických hor. Základnou nám bude zrekonstruovaná stará horská chalupa. Po většinu času si budeme užívat sdíleného ticha. Mluvit budeme jen tolik, kolik bude nezbytně potřeba. Program není úplně pevně daný. Bude vycházet ze základní kostry, z intuitivního vnímání okamžiku a osobní svobody. Budeme meditovat v místnosti, chodit okolní krajinou a to společně i každý sám, budeme sdílet v kruhu, pracovat na dřevě či na zahradě, společně sedět u ohně, možná budeme společně i vařit. Jeden den podnikneme celodenní pouť do Neratova. Časy budou trochu indiánsky plující.

Orientační denní program

7:00 - 8:30 meditace
9:00 snídaně
10:30 - 12:00 meditace
12:30 oběd
13:30 procházky
17:00 večeře
19 - 21 večerní kruh

Bude prostor pro rozhovory s Honzou i mezi sebou navzájem na témata přicházející z ticha.

Program je určen především pro pravidelné účastníky pondělních meditací v Rybalce. Je ale otevřen i lidem, kteří naše meditace nenavštěvují. Většina meditačních cvičení bude vycházet z Vippasany, ale budeme si dovolovat i různé experimenty a inspiraci z jiných tradic.

Vedení meditací - Jan František Bím a zájemci z řad účastníků.

Termín

neděle 5.7.2020 v 16 hodin - nedelě 12.7.2020 po obědě. Možnost přijet i na část pobytu s předchozí domluvou.

Ubytování

chalupa Petra a Hanky Jansových v Říčkách v Orlických horách ve vlastním spacáku a s vlastním prostěradlem na matraci v místnosti nebo ve stanu na zahradě. Pro 7 zájemců možnost spát na matraci s peřinou s vlastním povlečením. Při nedostatku místa v chalupě budou mít přednost ti, kteří budou na celý týden.

Stravování

společně z potravin, které se nakoupí cestou na chalupu. V přípravě jídla se budeme střídat, pokud se někdo nerozhodne být kuchařem. Předpokládáme převažující vegetariánskou lehkou stravu. Výjimečně možnost vlastního stravování například při nějaké složité dietě.

Příspěvek na ubytování

150 Kč / osoba / noc což je 1050 Kč. 

Příspěvek na společné stravování

odhad 200 Kč / osoba / den což je 1400 Kč. Přesně spočteme podle možností nákupu.

Odměna za vedení meditací a rozhovory

Dar za dar, tak aby nevznikaly díry. Vycházíte z vašich možností a z toho, kolik byste za vedení meditací chtěli dostat Vy.

Přihlášení

Hlaste se na p.barny@post.cz

Pokyny pro účastníky

Tato stránka používá cookies. Vice info