Zimní tichý týden s meditací a procházkami přírodou

Jansovic chalupa v Říčkách

Zveme na týden času prožitého společně v krásném prostředí Orlických hor. Základnou nám bude zrekonstruovaná stará horská chalupa. Po většinu času si budeme užívat sdíleného ticha. Mluvit budeme jen tolik, kolik bude nezbytně potřeba. Program není úplně pevně daný. Bude vycházet ze základní kostry, z intuitivního vnímání okamžiku a osobní svobody. Budeme meditovat v místnosti, chodit okolní krajinou a to společně i každý sám, budeme sdílet v kruhu, pracovat na dřevě, budeme společně vařit. Jeden den možná podnikneme celodenní pouť do Neratova, pokud to počasí a sněhové podmínky dovolí. Časy budou trochu indiánsky plující.

Orientační denní program
7:00 - 8:30 meditace
9:00 snídaně
10:30 - 12:00 meditace
12:30 oběd
13:30 procházky nebo alternativní program v místnosti
17:00 večeře
19 - 21 večerní kruh

Bude prostor pro rozhovory s Honzou i mezi sebou navzájem na témata přicházející z ticha.

Program je určen především pro pravidelné účastníky pondělních meditací v Rybalce. Je ale otevřen i lidem, kteří naše meditace nenavštěvují. Většina meditačních cvičení bude vycházet z Vippasany, ale budeme si dovolovat i různé experimenty a inspiraci z jiných tradic.

Vedení meditací - Jan František Bím a zájemci z řad účastníků.

Termín

neděle 9.1.2022 v 16 hodin - neděle 16.1.2022 po obědě. Možnost přijet i na část pobytu s předchozí domluvou nejpozději v úterý 11.1.2022 večer.

Ubytování

chalupa Petra a Hanky Jansových v Říčkách v Orlických horách ve vlastním spacáku a s vlastním prostěradlem na matraci v místnosti. Pro 7 zájemců možnost spát na matraci s peřinou s vlastním povlečením.

Stravování

společně z potravin, které se nakoupí cestou na chalupu. V přípravě jídla se budeme střídat, pokud se někdo nerozhodne být kuchařem. Předpokládáme převažující vegetariánskou lehkou stravu. Výjimečně možnost vlastního stravování například při nějaké složité dietě.

Příspěvek na ubytování

200 Kč / osoba / noc což je 1400 Kč.

Příspěvek na společné stravování

odhad 150 Kč / osoba / den což je 1050 Kč. Přesně spočteme podle možností nákupu.

Odměna za vedení meditací a rozhovory

Dar za dar, tak aby nevznikaly díry. Vycházíte z vašich možností a z toho, kolik byste za vedení meditací chtěli dostat Vy.

Přihlášení

Přihlaste se na p.barny@post.cz nebo na 604 539 415.

Zájemci, kteří pojedou autem, mohou na p.barny@volny.cz nabídnout volnou kapacitu ostatním účastníkům (a podělit se s nimi o náklady za pohonné hmoty). Zájemci o spolujízdu směrujte svou poptávku na stejný email.