Pavel

Pavel je vysoce postaveným manažerem velké nadnárodní firmy. Dosáhl jednoho z nejvyšších možných manažerských postavení v České republice.

Podnikli jsme společně jeden a půl denní pouť v okolí Kokořína. Základním tématem naší práce byla "druhá polovina života a jak ji prožít co nejlépe".

Práci jsme začali dobrou večeří v Mělníce. Večer jsme věnovali prozkoumání Pavlovi minulosti. Použili jsme k tomu techniky "mapy vlastního života", kdy se na velký papír nakreslí časová osa s takovým množstvím dílků, kolik je klientovi let. Vyznačí se do ní důležité okamžiky života. Na osu se pak barevně vynášejí úseky života, reprezentované nějakou barvou. Nad osu se kreslí život jako řeka. Kreslili jsme si i graf života, do kterého se vynášejí křivky emočního stavu, vytížení a náročnosti jednotlivých etap života. Zajímavé bylo, že Pavel byl teprve druhý člověk, jehož mapu jsem viděl, který měl emoční křivku po většinu života kladnou. Možná proto toho tolik dokázal.

Druhý den jsme vyrazili na vlastní pouť. Za celý den jsme se nikde nezastavili a skoro pořád jsme šli. Ušli jsme přes 35 km.

Na začátku jsme se věnovali ještě uvědomování prožitých situací a důležitých okamžiků v jeho životě. Pavel měl již tyto věci dobře zpracovány a tak to šlo velmi dobře. Kolem poledne jsme se začali více věnovat energii. Pavla zajímalo, jak může svoji energii kultivovat a jak s ní lépe pracovat. Ukázal jsem mu, jak může vidět svoje energerické pole (viz pozorování aury). Je velmi citlivý a tak svoje energitické tělo viděl během chvilky. Rovněž energatické tělo stromů viděl v podstatě okamžitě. Mohli jsme si proto ukázat i energetické působení mezi člověkem s stromem a změnu energetického pole, pokud se na strom díváme s láskou.

Po dalších ujitých kilometrech jsme zkoušeli i zjišťováni energie rukama. Pavel je vyjímečně citlivý a tak cítil po chvíli nejen energetické tělo kolem rukou ale i své čakry a dokonce, jak se která otáčí.

Odpoledne jsme se pak věnovali tomu, kdy se cití energeticky dobře, kdy je energií naplněn. Uvědomil si, že energeticky dobře mu dělá, když může někomu pomoci. Odtud již byla jen krátká přesmyčka k druhé polovině života. Pavel si uvědomil, že v druhé polovině života se chce soustředit na pomáhání druhým. Neznamená to pro něj nějak zásadně měnit dosavadní život, jen hledat, jak svoje postavení a vliv může využít pro pomoc konkrétním lidem.

Během dne jsme objevili ve skalách svatyni, která patřila asi nějaké organizaci podobné zednéřům se sochami vytesanými do skal.

Pouť jsme zakončili výbornou večeří po celodenním chození v přírodě.